Diagnoza w domu? Pilotażowy program teleopieki medycznej

Ponad dwieście osób bierze udział w innowacyjnym programie teleopieki medycznej w Łodzi. Dzięki niej pacjenci mogą uzyskać diagnozę lekarską, zalecenia bez wychodzenia z domu, a także zaalarmować ratowników medycznych, jeśli gorzej się poczują. Materiał magazynu „Polska i Świat”.
Więcej informacji

Informacje o Łodzi

Łódź - miasto wojewódzkie w środkowej Polsce, położone na Wysoczyźnie Łódzkiej. Stolica województwa łódzkiego. Leży na wysokości od 162 m n.p.m. (dolina Neru) do 278 m n.p.m. (w obrębie dawnej wsi Stare Moskule). Teren zamknięty granicami administracyjnymi miasta opada w kierunku z północnego-wschodu na południowy-zachód, zgodnie z nachyleniem zachodniego stoku Garbu Łódzkiego. Przez Łódź przepływa 18 większych lub mniejszych rzek i strumieni. Łódź to jedno z większych miast znajdujących się w województwie łódzkim (środkowa część kraju). Mimo, iż większości miasto to kojarzone jest z dużym ośrodkiem przemysłowym, Łódź to także historia - niezwykle ważne wydarzenia, które odcisnęły swój ślad na dziejach całej Polski. Faktem jest, że przemysł w Łodzi jest wysoko rozwinięty, jednak to także ma swoje odzwierciedlenie w ważnych wydarzeniach historycznych. Łódź to drugie pod względem liczby ludności miasto w Polsce i czwarte miasto pod względem powierzchni.

1 Comment

  1. Rozwiązaniu znane od dziesiątków lat – takie unowocześnione wydanie aparatu Holtera. Wymaga ustawicznego noszenia i obsługiwania przez pacjenta specyficznych urządzeń. Jest to oczywiście dobre rozwiązanie, jednak tylko w określonych przypadkach stanu zdrowia. W pozostałych przypadkach mija się z celem – jest kosztowne, zbyt uciążliwe, zwłaszcza dla starszej osoby.

    Jeżeli stan zdrowia nie jest na tyle zły, żeby ktoś musiał być non stop monitorowany i żeby musiał ciągle (nawet podczas snu) mieć poprzyczepiane do ciała różne elektrody, to sugeruję stosowanie prostego rozwiązania – czyli przycisku do wzywania pomocy.

    W przeciwnym przypadku należy się liczyć z tym, że wydamy znaczną kwotę na zakup urządzenia, a osoba mająca poprzyczepiane do ciała różnego rodzaju elektrody, już po kilku godzinach (co dopiero mówić o dniach czy miesiącach) podrywa je i całe to urządzenie z kablami i elektrodami wyląduje głęboko w szafie.

    Ja korzystam z Sieci Życia prowadzonej non-profit przez Krajowy Sztab Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej (ratownictwo.org), która zresztą też reaguje na sygnały wysyłane przez tego typu urządzenia do teleopieki medycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*