Wielki, przestrzenny napis stanie przy wejściu do parku im. Piłsudskiego na Zdrowiu. Łodzianie wybiorą projekt tzw. witacza

Wielki, przestrzenny napis stanie przy wejściu do parku im. Piłsudskiego na Zdrowiu. Łodzianie wybiorą projekt tzw. witaczaDuży, efektowny napis „Na Zdrowie” stanie u zbiegu ul. Konstantynowskiej i al. Unii Lubelskiej przy wejściu do parku im. Piłsudskiego. O kształcie i kolorze napisu mogą zdecydować łodzianie, głosując na jedną z czterech propozycji. Wyboru można dokonać na platformie Vox Populi.
Więcej informacji

Informacje o Łodzi

Łódź - miasto wojewódzkie w środkowej Polsce, położone na Wysoczyźnie Łódzkiej. Stolica województwa łódzkiego. Leży na wysokości od 162 m n.p.m. (dolina Neru) do 278 m n.p.m. (w obrębie dawnej wsi Stare Moskule). Teren zamknięty granicami administracyjnymi miasta opada w kierunku z północnego-wschodu na południowy-zachód, zgodnie z nachyleniem zachodniego stoku Garbu Łódzkiego. Przez Łódź przepływa 18 większych lub mniejszych rzek i strumieni. Łódź to jedno z większych miast znajdujących się w województwie łódzkim (środkowa część kraju). Mimo, iż większości miasto to kojarzone jest z dużym ośrodkiem przemysłowym, Łódź to także historia - niezwykle ważne wydarzenia, które odcisnęły swój ślad na dziejach całej Polski. Faktem jest, że przemysł w Łodzi jest wysoko rozwinięty, jednak to także ma swoje odzwierciedlenie w ważnych wydarzeniach historycznych. Łódź to drugie pod względem liczby ludności miasto w Polsce i czwarte miasto pod względem powierzchni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*