Kraków. Ponad 90 tys. złotych m.in. na nowe logo miejskiej instytucji. KBF nie ujawnia, od kogo konkretnie pochodziły pieniądze

Kraków. Ponad 90 tys. złotych m.in. na nowe logo miejskiej instytucji. KBF nie ujawnia, od kogo konkretnie pochodziły pieniądzeKrakowskie Biuro Festiwalowe nie ujawnia nam, kto sfinansował zmianę loga i proces rebrandingu tej miejskiej instytucji. Rzecznika prasowego KBF dopytujemy o to od ponad tygodnia, ale otrzymujemy odpowiedź, że „nie jest możliwe wskazanie konkretnego podmiotu, ze względu na fakt, że wśród grona partnerów, mecenasów i sponsorów KBF znajduje się wiele podmiotów”. Napisaliśmy, że chętnie opublikujemy listę wszystkich. Ale jej nie otrzymaliśmy. Zmiana loga i proces rebrandingu kosztował ponad 94 tys. zł. Wydatki wzbudziły kontrowersje, a miejscy radni zażądali wyjaśnień od dyrekcji KBF.
Więcej informacji

Informacje o Krakowie

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, z tradycją sięgającą ponad 1000 lat wstecz. Każdy, kto był chociaż raz w tym mieście nie zapomni wrażenia, jakie zostawia tamtejszy klimat starych murów zamkowych, wzgórze na Wawelu z jaskinią smoka, rozciągające się tuż nad leniwie płynącą Wisłą, urokliwy rynek z przepięknym Kościołem Mariackim i mnóstwo zadbanej zieleni. Trudno mówić o zabytkach Krakowa, gdyż prawie całe miasto jest jednym wielkim zabytkiem. Może należałoby wyłączyć z tego obszaru jedynie nowoczesne osiedla mieszkalne, ale i tak całe centrum miasta warte jest podziwiania podczas rodzinnych spacerów. Kraków jest to miasto wojewódzkie, wielki ośrodek naukowy i kulturalny. W Krakowie znajduje się 12 wyższych uczelni, wśród nich najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński, 6 teatrów, opera, filharmonia i wiele muzeów. Znajduje się tam największy i najcenniejszy w kraju zespół budowli zabytkowych, głównie gotyckich, świeckich i sakralnych. Kraków to duży ośrodek przemysłowy. Znajduje się tam kombinat metalurgiczny w Nowej Hucie, drugi co do wielkości zakład przemysłowy w kraju. Kraków, jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce, przez wiele osób tradycyjnie uważanym za stolicę kulturalną kraju. Jest również jednym z ważnych ośrodków turystycznych, kulturalnych i zabytkowych w Europie. Obszar zabytkowego Starego Miasta wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Corocznie odwiedzany przez trzy do czterech milionów turystów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*