Zakopane. Komornik zabrał ludziom miliardera hotel Litwor [GALERIA]

Zakopane. Komornik zabrał ludziom miliardera hotel Litwor [GALERIA]
Zamieszania wokół zakopiańskiego hotelu „Litwor” ciąg dalszy! W środę 9 sierpnia 5-gwiazdkowy obiekt znajdujący się przy samych Krupówkach po raz kolejny zmienił operatora. Decyzją sądu wezwany na miejsce komornik nakazał opuścić budynek ludziom powiązanym z Zygmuntem Solorzem – Żakiem (numer II na liście najbogatszych Polaków) i ponownie oddał do niego klucze pracownikom spółki, nad którą piecze ma Małgorzata Chechlińska.
Więcej informacji

Informacje o Krakowie

Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast, z tradycją sięgającą ponad 1000 lat wstecz. Każdy, kto był chociaż raz w tym mieście nie zapomni wrażenia, jakie zostawia tamtejszy klimat starych murów zamkowych, wzgórze na Wawelu z jaskinią smoka, rozciągające się tuż nad leniwie płynącą Wisłą, urokliwy rynek z przepięknym Kościołem Mariackim i mnóstwo zadbanej zieleni. Trudno mówić o zabytkach Krakowa, gdyż prawie całe miasto jest jednym wielkim zabytkiem. Może należałoby wyłączyć z tego obszaru jedynie nowoczesne osiedla mieszkalne, ale i tak całe centrum miasta warte jest podziwiania podczas rodzinnych spacerów. Kraków jest to miasto wojewódzkie, wielki ośrodek naukowy i kulturalny. W Krakowie znajduje się 12 wyższych uczelni, wśród nich najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński, 6 teatrów, opera, filharmonia i wiele muzeów. Znajduje się tam największy i najcenniejszy w kraju zespół budowli zabytkowych, głównie gotyckich, świeckich i sakralnych. Kraków to duży ośrodek przemysłowy. Znajduje się tam kombinat metalurgiczny w Nowej Hucie, drugi co do wielkości zakład przemysłowy w kraju. Kraków, jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce, przez wiele osób tradycyjnie uważanym za stolicę kulturalną kraju. Jest również jednym z ważnych ośrodków turystycznych, kulturalnych i zabytkowych w Europie. Obszar zabytkowego Starego Miasta wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Corocznie odwiedzany przez trzy do czterech milionów turystów.

1 Comment

  1. „egzekucja hotelu” – rozumiem, że wyrok nakazał wydanie rzeczy (zgodnie z powództwem o wydanie rzeczy) w tym przypadku hotelu i taki wyrok komornik egzekwował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*